Tudnátok segíteni a házi dogával? Mert nem értem! A segítséget előre is kö.


1. Add meg a 4/9 ellentétjét, ötödét, négyzetét,négyzetgyökét

2.Gombóc Artúr napjának 3/8 át alvással, 25% evéssel , a többi időt nézelődéssel tőltötte

A: Ábrázold kördiagramon az egyes tevékenységekhez tartozó szögek pontos kiszámitasaval?

B: Hány órat aludt gomboc artúr?

C: Hány órát töltött evéssel?

D hány órát nézelődött?


2017. nov. 1. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Ellentettje: -(4/9)

Ötöde: (4/9):5=4/45

Négyzete: (4/9)^2=16/25

Négyzetgyöke: gyök(4/9)=2/3


2. A teljes kör 360°-os, ennek a 3/8-a 360°*(3/8)=135°, 25%-a 360°*(25/100)=90°, a maradék lesz a nézelődés szöge: 360°-135°-90°=135°.

24 óra 3/8 része 24*(3/8)=9 óra, ennyit aludt, 25%-a 24*(25/100)=6 óra, ennyit evett, a maradék 24-9-6=9 órában nézelődött.

2017. nov. 1. 14:41