Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nyelvtanból hogy fokozzuk a...

Nyelvtanból hogy fokozzuk a jóképű szót?

Figyelt kérdés
Jóképűbb vagy jobbképű? Nem nagyon tudom, hogy melyik a helyes. A Google Chrome helyesírás-ellenőrzője a jobbképű szót, a Word 2013 helyesírás-ellenőrzője pedig a jóképűbb szót húzza alá.

2017. nov. 5. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
jóképűbb
2017. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Jóképűbb a helyes alak nyelvtanilag, de a beszélt nyelvben nem használjuk. Azt mondjuk, hogy jobban néz ki, vagy helyesebb, de jóképűbb? Hülyén hangzik.
2017. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1: Köszi


2: Igazad van, gyakorlatilag mindkettő elég magyartalanul hangzik. :D Szinonimákkal kikerülhető a dolog.

2017. nov. 5. 21:41
 4/10 BringaManó ***** válasza:

"nem használjuk"

oké, ti nem, de mások igen.

2017. nov. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Ez maximum a pestieknek hangzik csak hülyén, mert ők szeretnek ""helyesen"" beszélni... Vidéken mi köszönjük szépen, használjuk a "jóképűbb" szót.
2017. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5: Hát akkor használjátok nyugodtan :D Amúgy honnan tudod, hogy budapestiek vagyunk? :D
2017. nov. 6. 18:18
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Jaj istenem, mi ez a gyerekes sértettség? :D Amúgy tényleg pesti vagyok és itt nem nagyon hallom, hogy használnák, de honnan kellett volna tudnom, hogy vidéken használják? Bocs, hogy nem ismerem a szegedi meg debreceni nyelvjárásokat, mikor soha nem járok ott. Ennek ellenére semmi bántó szándék nem volt az állításom mögött.
2017. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BringaManó ***** válasza:
44%

"honnan kellett volna tudnom, hogy vidéken használják? Bocs, hogy nem ismerem a szegedi meg debreceni nyelvjárásokat, mikor soha nem járok ott."


Jaj, istenem, mi ez a gyerekes sértettség? :D

2017. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én meg pesti vagyok és használtam és hallottam is másoktól, hogy "jóképűbb", "legjóképűbb". Ennyit arról, hogy vidéki nyelvjárás.
2017. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nem csak szegeden és debrecenben használják.. zalában is :)egyébként meg mindenki úgy mondja ahogy jól esik neki..
2017. nov. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!