Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A=5 esetén mennyi az alábbi...

A=5 esetén mennyi az alábbi számértékek eredménye?

Figyelt kérdés

3a+4

5a³-3/2(tört)

7a-a²

(a-1)(a+1)=


?


2017. nov. 12. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az A változó értéke lényegtelen, mert nem szerepel egyik kifejezésben sem. Ellenben kellene tudni az a, t, ö és r változók értékeit.
2017. nov. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lol a (tört) nem változó hanem egy sim szó amivel arra utal hogy a "3/2" egy "tört"szám, mondjuk az tény hogy elég érdekes. Gondolom telefonról írtad a kérdést. Így nem látszik hogy ezt a számítást egysorként kellene-e értelmezni vagy mindegyik egy-egy különálló kifejezés-e, aminek amugy nem sok értelme lenne. Nem lenne rossz h egysorban leírnád műveleti jelekkel együtt..
2017. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Helyettesíts be:)
2017. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 - Ha törtet akarunk írni, akkor ezt nem a tört szóval jelezzük, hanem a '/' jellel. Ezért figuráztam ki a kérdést, ami egyébként tényleg úgy helyes, ahogy én felvetettem az első kommentemben.
2017. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!