Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Deréksyögű háromszög. Hogyan...

Deréksyögű háromszög. Hogyan kaphatom meg H pont koordinátáit hogyha adottak A, B, C pontok kordinátái?

Figyelt kérdés

Képet mellékellek [link]


Szükségem lenne az BH egyenes hosszára és a H pont koordinátéira. Nem a BH egyenes egyenletére vagyok kiváncsi hanem inkább a H pont koordinátáira! Válaszokat előre is köszönöm.



2017. nov. 17. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A BH egyenes hossza végtelen, mint bármelyik egyenesnek úgy általában. Ha a BH szakasz hosszára vagy kíváncsi, akkor meg kell adni a H pont koordinátáit, abból könnyedén meg lehet adni, azonban tudni kellene, hogy a H pont milyen tulajdonságokkal bír; felteszem, hogy a H pont az AC oldalhoz tartozó talppont, de nem tudom biztosra.
2017. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ebben egyetértünk! BH egyenes fügvényét könnyedén meg lehet lelni, de nem is erre vagyok kiváncsi hanem a H pont koordinátáira. Ha tudom H és C pont koordinátáit akkor a HB szakasz kezelhetem vectorként és onnnan már megkaphatom annak hosszát. De ehhez tudnom kell hogy a vectorom honnan hová tart azaz H pont koordinátáit! A HB szakasz a derékszögű háromszögem magassága.
2017. nov. 17. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a HB a háromszög magassága, akkor egyszerűbb úgy kiszámolni a hosszt, hogy kiszámolod az ABC háromszög területét (felteszem, hogy A;B;C pontok adottak), majd a terület ismeretével már meg tudod határozni a HB távot.
2017. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" BH egyenes fügvényét könnyedén meg lehet lelni, de nem is erre vagyok kiváncsi hanem a H pont koordinátáira."


Ha megvan BH egyenesed és megvan AC egyenesed, akkor felírod a két egyenes metszéspontját H pont.


Pithagorasz-tétellel A és H távolságát kiszámolva megvan az AH szakasz hossza.


De a területes megoldás is jó.

2017. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2017. nov. 17. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!