Hány variáció lehetséges 2 számból? (Többi lent! )


Van 10 gyerek.


Minden gyereknél van két doboz, "A" és "B" névvel.


Hány féleképp tudják sorba rendezni, úgy, hogy ne legyen két egyforma sor?


Pl.:

A-A-A-A-A-A-A-A-A-A

A-A-A-A-A-A-A-A-A-B



2017. nov. 17. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a betűk sorrendje számít, akkor 2*2*2*2*2*2*2*2*2*2=2^10=1024-féleképpen. Ha nem számít a sorrend, akkor akár be is fejezheted a fenti díszítősort, és összesen 11 lehetőséget fogsz kapni.
2017. nov. 17. 18:10
 2/6 anonim ***** válasza:

1 gyerek esetén ugye 2 lehetőség lenne (A vagy B).

2 gyerek esetén 2*2, vagyis 2^2 lenne. (A-A, A-B, B-A, B-B).

3 gyerek esetén 2*2*2, vagyis 2^3 lenne (A-A-A, A-A-B, A-B-A, A-B-B, B-A-A, B-A-B, B-B-A, B-B-B).


...



Tehát 10 gyerek esetén 2^10 a megoldás.

2017. nov. 17. 18:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis akkpr 100 féle lehet?
2017. nov. 17. 18:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha neked 2^10=100, akkor igen...
2017. nov. 17. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tíz a másodikon, hanem kettő a tizediken.
2017. nov. 17. 19:37
 6/6 anonim válasza:
Mivel minden gyereknél két kocka van, az összesen 20 kocka. De ezek között a kockák között vannak egyformák is. Így ismétléses permutáció. Így 20 faktoriális osztva 10 faktoriális x 10 faktoriálissal. 20!/10!x10! = 184756
2017. nov. 18. 13:37