Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudhatnám meg egy...

Honnan tudhatnám meg egy 0-tól 9 számjegyből választható,7 számjegyű számkombinációk összes lehetséges kombinációját, tehát listáját?

Figyelt kérdés
Link lenne a legkézenfekvőbb,de privátban küldök e-mail elérhetőséget!Köszönöm a Segítségeteket!

2015. febr. 8. 15:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ha lehet benne ismétlés, akkor 9*10^6 = 9000000 lehetőség van.


Ha nem lehet benne ismétlés, akkor 9*9*8*7*6*5*4 = 544320 lehetőség van.


Mindkettő igencsak hosszú lista lenne.

2015. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Valószínűség számítással lehet csökkenteni nem?Lista semmiképpen nincs az interneten?
2015. febr. 8. 17:03
 3/22 anonim ***** válasza:

Ezen nincs mit csökkenteni, a lista ennyi tagot tartalmaz. Középiskolás feladat szokott ez lenni.


Lehet, találsz számgenerátort ha keresel, de én így hirtelen nem tudok.

2015. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Dehogy nem lehet csökkenteni,mint írtam valószínűségszámítás segítségével. -.- Hiszen annak segítségével kikerül rengeteg olyan számkombináció,aminek nagyon pici a lehetősége hogy egy adott kódot azok a számok alkossák.Pl mint az 5-ös lottó:90 számból kell eltalálni 5 db-ot és máris tiéd a fődíj,nem könnyű ugye?.De ha a valószínűségszámítással kiszelektálod a használhatatlan kombinációkat mint 1,2,3,4,5 vagy 2,3,4,5,6 vagy 9,8,7,6,5 vagy 82,84,86,88,90 kombinációk azzal nagyot csappan a kör,hiszen ezek a kombinációk szinte lehetetlen hogy kijöjjenek a valós életben,de mivel mégis megtörténhet ezért VALÓSZÍNŰSÉGSZÁMÍTÁS! :) nos lenne itt hozzáértő ember nekem? :)
2015. febr. 8. 17:59
 5/22 anonim ***** válasza:
Itt az egyetlen ember, aki nem ért hozzá az te vagy. Fogalmad sincs mi az a valószínűségszámítás. Te az összes 7 jegyű szám listáját kérted, én elmondtam, hogy hány ilyen szám van, ezen nem lehet csökkenti, ennyi darab van kész... Az 1,2,3,4,5 számokból álló lottószelvénynek pontosan UGYAN ANNYi a valószínűsége, hogy bejön, mint a random számokból álló. Gyere vissza, ha vettétek az anyagot az iskolában :)
2015. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nah te is okos vagy,ahelyett hogy itt dúrcázol,meg vergődsz ,értelmeset választ is írhatnál. -.- Nem a lelki világod érdekel,egy kérdést írtam ki és tippelhetsz hogy nem azért hogy kötözködésekre válaszoljak.Egész számsort kértem mert abból is ki lehet szűrni a reálisabb kombinációkat.Persze ez egy része a valószínűségszámításnak,nem pedig erről szól.Egy régi egyetemi ismerősömék csinálták meg jó pár éve ezen a szakon,dugiban 5 diák ezen számítás segítségével lottót raktak kb másfél millió forintért,s nyertek pár tíz milliót vele,aztán osztoztak,csak ugye ez nem egy nyilvános dolog volt.Van ilyen,az hogy te nem tudod,hát na.Mit mondjak.-.- Most meg várom a felháborodásod :D
2015. febr. 8. 18:18
 7/22 A kérdező kommentje:
És nem,nem annyi a valószínűsége az 5,6,7,8,9 számkombinációnak mint pl a : 2,10,22,54,60 -.-
2015. febr. 8. 18:20
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdező te igen ostoba vagy..
2015. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ostoba lennék ha nem láttam volna a rengeteg szelvényt amit hoztak 2 naponta különböző lottózókból,s töltötték egy jó pár nap.És a nyerésről is láttam dönthetetlen bizonyítékot.Ezt nem szimplán szóbeszédből,vagy dicsekvésből vettem,arra én sem adok.A saját szemere viszont igen,mert én sem vagyok vevő mindenre ám.Ezt a részét nem kívánom tovább magyarázni.De,itt pont,segítséget itt nem tudok kapni.Ahogy nézegettem inkább képletekkel lehet értékeket,listát kapni,jó sok számolással.Generátor,amit erre csináltak nem hiszem hogy van :)
2015. febr. 8. 19:44
 10/22 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj de matematikailag ******* ugyanannyi a valószínűsége, hogy a kombináció 0123456, mint hogy 4829576....nyílván azért van nagyon ritkán ilyen a lottószelvények esetén mert sokkal több olyan kombináció van ahol össze-vissza vannak a számok mint sorba.
2015. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!