Ha x+y=2 és x*y=-1, akkor x^3+y^3=?


Nagyon megköszönném a segítséget!

Az eredmény 14, de nekem nem jön ki sajnos.



2017. nov. 22. 20:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit rontok el, de nem jön ki :(
2017. nov. 22. 21:49
 12/13 anonim ***** válasza:
De már majdnem készen vagy, ne bosszants! Számold ki x1-hez az y1-et, köbre emeled mindkettőt, összeadod őket, és leírod az eredményt. Aztán ugyanezt megcsinálod x2-vel is.
2017. nov. 22. 21:55
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell semmilyen egyenletrendszer, csak némi algebra:

x^3+y^3=

(x+y)^3-3x^2y-3xy^2=

(x+y)^3-3xy(x+y)=

2^3+3*2=14

2017. nov. 22. 23:35
1 2