Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Most akkor hogy hívják ezt az...

Most akkor hogy hívják ezt az uralkodót?

Figyelt kérdés
Caroberto nevének helyes magyarra fordítása ugye Károly, tehát I. Károlyról beszélhetünk. Sok forrás viszont a mai napig Károly Róbertnek nevezi az Anjou uralkodót. Melyik elnevezés helyes?

2017. nov. 25. 15:23
 1/3 chtt ***** válasza:
83%

I. Károly, Károly Róbert, régen Róbert Károly, ahogy a Wiki írja (ami persze nem feltétlen megbízható, mint tudjuk). Az egyik forrás szerint a Károly és a Róbert összevonása, a másik szerint nem, akkor most tégy igazságot.

[link]

E szerint a Károly olaszul Carlo (nem tudok olaszul, elhiszem néki), tehát a Caroberto nem Károly (nálam ezt a roberto rész olasz nem tudás mellett is kizárná)

Ha a Wikit átteszed angolra - [link] -, akkor láthatod, hogy nem csupán mi magyarítottuk a nevét, a horvátok és szlovákok is saját nyelvükön emlegetik (vagy nem, ha a eme nemzetek Wikijét is megnézzük:).

És az olasz Wiki: [link] - ezt nagy eséllyel nem magyarok írták, és mégis Carlo Roberto szerepel.

Töri szakosként azt mondom, mindkettő helyes, évek számában gazdag lévén nekem a Károly Róbert a megszokott, és ha előkerül I. Károly neve, oda kell figyelnem...

2017. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Károly Róbert
2017. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik lehet jó; eleve fura nekem ez a magyarosítgatás. Pl Katalin hercegnő hogyhogy nem Kate hercegnő? Ha egyszer Kate-nek hívják, akkor Kate.:) Carobertonak is talán lehet Mo-n is hívni Carobertot, szerintem tudni fogják, kire utalsz, kire gondolsz:) De amúgy ilyen, a Károly és a Róbert nevek összekombinálása, tehát kb. KáRÓbert:) Ha már magyarosítgatunk, akkor nem Roberto, hanem Róbert:) És mivel össze van vonva, a Károlynak az eleje van az elején, kész így kész; nem kell ezen feltéltenül, szükségszerűen variálni, de szerintem főként Károly Róbertként épülhetett be a köztudatba, nekem úgy rémlik, mintha így emlegették volna leggyakrabban a tanárok. Vagy már nem is tudom. Szerintem Erzsi néni Károly Róbertnek hívta, lehet, hogy Kiss tanárnő meg Carobertonak. Szóval erről már fogalmam sincs:)
2017. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!