Melyik műveletet végzem el előbb?


6*(a+b)²

A (a+b)² egy nevezetes azonosság. Megoldása (a+b)²=a²+2ab+b²

De ha előtte az áll hogy 6-tal szorozni kell akkor azt hogyan végzem el?

6*a²+2ab+b² vagy 6*(a²+2ab+b²), azaz zárójelben hagyom hogy a 6-tal való szorzást ne csak az a²-vel végezzem el. Tudom, hogy könnyű feladat, de ez most egy kicsit megakasztott. Szerintem a zárójel nem marad meg.


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. nov. 26. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, "zárójelben hagyom hogy a 6-tal való szorzást ne csak az a²-vel végezzem el".
2017. nov. 26. 20:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolkozhatsz így is és akkor egyértelmű:

6*[(a+b)(a+b)]

2017. nov. 26. 23:31
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Helyettesíts be a és b helyére két számot, számold ki így is és úgy is.


Pl a=2, b=3


6*(a+b)² =6*(2+3)²=6*5²=6*25=150


6*a²+2ab+b² vagy 6*(a²+2ab+b²) lesz szintén 150?

2017. nov. 27. 09:36