Szöveges egyenletekben segítene valaki?


Melyik az a kétjegyű szám, amelynek az első jegye 4-gyel nagyobb, mint a második , továbbá a szám és a szám jegyei összegének a szorzata 306?

légyszi részletesen írd le:P

köszi előre is


2010. jún. 1. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
51. Én ezeket a feladatokat mindig próbálgatással oldottam meg. És a tanárok nem szerettek miatta :P
2010. jún. 1. 15:48
 2/3 anonim ***** válasza:

az ilyeneknél mindig a jelölés a lényeg.

A szám első számjegye:X

a második számjegye:x-4


tehát a szám: 10x+ (x-4) -ként írható fel

az egyenlet:

((10x+(x-4)) * ((x+ (x-4))= 306

(11x-4)*(2x-4)=306

22x2-44x-8x+16=306

22x2-52X=290


Itt egy másodfokú egyenlet, ezt oldd meg.

2010. jún. 1. 15:59
 3/3 A kérdező kommentje:

thx

nagyon köszi

2010. jún. 1. 16:17