Fizika házi többi lent. Sürgős!?

Az a lényeg, hogy egy épület tetejéről előre dobják a követ 45 m/s-mal és 76 m magas az épület. Gondolom a gravitáció kell még hozzá ami 9.8 m/s2.

2017. nov. 27. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy mi a kérdés?
2017. nov. 27. 20:00
 2/4 anonim ***** válasza:

"épület lábától való távolság

sebesség amivel leér

mennyi idő amíg leér"


Menjünk hátulról! Mivel vízszintesen dobjuk a követ, a függőleges sebessége kezdetben 0. Ilyenkor alkalmazhatjuk az s = at² / 2 képletet. Nekünk az idő kellene, tehát át kell alakítanunk az egyenletet.

t = négyzetgyök( 2s / a ) = négyzetgyök (152 m / 9,81 m/s²) = négyzetgyök ( 15,494 s²) = 3,936 s


A következő képlet: a = Δv / Δt. nekünk a sebességváltozás kell, tehát:

Δv = a * Δt = 9,81 m/s² * 3,936 s = 38,615 m/s. Ennyi lesz a függőleges becsapódási sebesség. Remélem, ez volt a kérdés.


A következő képlet:

s = v / t = 45 m/s * 3,936 s = 177,12 m. Ilyen messze lesz becsapódáskor az épület lábától.

2017. nov. 27. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, az utolsó helyesen:


A következő képlet: v = s / t. Nekünk a táv kell, tehát:

s = v * t = 45 m/s * 3,936 s = 177,13 m. Ilyen messze lesz becsapódáskor az épület lábától.

2017. nov. 27. 20:23
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
s(t)=(vt,0,h-\frac{gt^2}{2})
2017. nov. 28. 19:11