Hogyan állapítjuk meg a fogyasztói többletet?

Q= 50-0,5p keresleti függvény feltételezve állapítsa meg a fogyasztói többlet nagyságát, ha a vásárolt mennyiség 30db.

2017. nov. 28. 11:51
 1/1 Kacsa Tibor ***** válasza:

Először is írjuk fel az inverz keresleti függvényt (P-re rendezzük). Akkor azt kapjuk, hogy P=100-2Q.

A fogyasztói többletet úgy kapjuk meg, hogy a legmagasabb rezervációs ár (100) és az értékesítési mennyiség (100-2*30=60) különbségét megszorozzuk az eladott mennyiséggel (30), majd osztjuk az így kapott eredményt kettővel. Tehát a fogyasztói többlet 40*30/2=600.

2017. nov. 29. 07:13