Egy követ 10 m/s sebességgel függőlegesen felfelé hajítunk. Milyen magasra ér a kő és mennyi ideig van a levegőben? Mekkora sebességgel csapódik a földnek?

Itt az újabb zh-s feladat.. Tudnátok segíteni? ._.

2017. dec. 2. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez 9. osztályos tananyag:


v = v0 - g*t

s=v0*t-g/2*t^2


1. egyenletből, addig megy felfelé, amíg meg nem áll:

v=0


0 = 10-g*t

t=1s


s=10*1-10/2*1 = 5


Válaszok

5m, 2s (1s fel, 1s le), 10m/s


Ugyanakkor sebességgel ér füldet, mint amennyivel feldobtuk.

2017. dec. 2. 13:14