Cos^2 (x) és cos (x) ^2?

Figyelt kérdés

Mi a különbség?

Valaki eltudná mondani?


2017. dec. 4. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

A hivatalos válasz: lényegében semmi. Mind a kettő azt jelenti, hogy (cos x)*(cos x), csak az egyiket nyomtatásban és kézírásban, a másikat programozásban használják. Viszont a szóközök miatt (amiket gondolom a GyK rakott be a zárójelek miatt, mert ő olyan okos), a másodikat össze lehet keverni a cos(x^2)-tel, ami tényleg más.


(Magánvélemény: az első hülyeség, és szerintem csak akkor szabadna használni, ha azt akarjuk kifejezni, hogy cos(cos(x)), csak ugye erre ritkán kerül sor, és olyankor is kiírjuk. Amikor következetlen tud lenni, az az, amikor az arccos(x)-et angolosan cos^-1(x)-nek írják, ami véletlenül sem (cos x)^-1 = 1/(cos x). Én itt magamban szoktam terjesztgetni az átlátható és nehezen félreérthető (cos x)^2 jelölést, de sokaknak valamiért nem tetszik.)

2017. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért jutott eszembe mert volt ilyen deriválási feladat hogy

(cosx)^2'

(cosx^2)'

(cos^2x)'


Ezek pedig teljesen mások voltak.

Ezért nem értettem hogy most akkor mi is van...

2017. dec. 4. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Hát… Szerintem itt az elsőnek és az utolsónak eléggé illene ugyanannak lennie, ha mégsem, akkor az utolsóra számold ki a cos(cos(x))'-t.


Szóval, ami nekem kijön, az az, hogy:

–2*(cos x)*(sin x),

–2*x*(sin x^2) és (csak hogy ne ugyanaz legyen, mint az első)

(sin x)*sin(cos x).

2017. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!