0,5 = sin (25π · t)


Hogyan tudom megkapni a t-t ebből?



2017. dec. 8. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

25π*t=u

0,5= sin(u)

Kiszámolod u-t majd visszahelyetesíted a felső egyenletbe.

2017. dec. 8. 16:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Előbb alkalmazod a szinusz inverzét (ami sajnos nem egyértelmű, tehát több megoldás is lesz), majd a 25π-vel való szorzás inverzét.
2017. dec. 8. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Másik megoldás, hogy tudod, hogy a szinuszfüggvény mikor vesz fel 0,5-et;


-az első síknegyedben 30°-nál, vagyis π/6-nál, és mivel a szinuszfüggvény 2π szerint periodikus, ezért minden π/6+k*2π alakú számnál, ahol k egész, felveszi azt, tehát ezt az egyenletet kapod:


25π*t = π/6+k*2π, ezt meg tudod oldani.


-a második síknegyedben 150°-nál, vagyis 5π/6-nál. Ugyanaz a történet:


25π*t = 5π/6+k*2π, ezt is meg tudod oldani.


Nem speciális esetben az inverzzel érdemes operálni.

2017. dec. 8. 16:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. dec. 8. 16:43