Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást kell írnom,...

Benipc kérdése:

Fogalmazást kell írnom, választhatok az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Láttam Szhopoklész Antigonéját (Mint néző jártam az Athéni színházban)

VAGY:


Odusszeusz katonája voltam


Na most honnan szedjek történetet? Antigonés könnyebnek tűnik, mert eltudom kezdnipl h bementem a színházba kaptam egy jegyet, mert szegény vagyok és az állam fizeti stb, de utánna??



2017. dec. 10. 06:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Írd le a színház nézőterét, a színpadot, ahol a színészek játszanak, ez könnyen megtalálható a neten is, hogyan néztek ki a korabeli színházak ?

A darab megtekintésére érkező nézőket, öltözéküket, külsejüket.

Utána jöhet a dráma rövid tartalmára való utalás, a szereplők bemutatása, jelmezük leírása, ki, és miért ragadta meg leginkább a figyelmedet, miért tetszett, vagy nem a játéka ?

Vélemény a darabról, Te a főhősnő helyében hogyan cselekedtél volna, megérted-e tettének mozgatórugóit, érzéseit ?

Tanulság, amelyet levonhatsz a dráma kapcsán, amely a való életben is útmutatóul szolgálhat számodra.

Egy összegzés a végén, nagyon hálás vagy, hogy bejuthattál a színházba, örökre élmény marad számodra, ha lehetőséged lesz, máskor is szívesen látogatsz el a szerző egy újabb darabját megnézni.


A másik téma sem túl nehéz, leírhatod Odüsszeusz egyik legismertebb kalandját, az egyszemű óriások, a küklopszok szigetén, úgy, mintha egy katonája mesélné el a történetet.

2017. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2017. dec. 10. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen !
2017. dec. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!