Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Néhai bárány tartalma röviden?

Néhai bárány tartalma röviden?

Figyelt kérdés
Hazi feladathoz kéne, de sehol sincs röviden :/
2017. dec. 11. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Kedvesem ez egy Mikszáth-NOVELLA! Pár oldal az egész!

Olvasd el és írj egy tartalmat belőle, ez csak nem nehéz?

Vagy azt gondoltad, hogy megírjuk helyetted?

2017. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

komoylan olvasd el és írd meg 10 perc max a novella

2017. dec. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

A Néha nevű faluban élő kegyetlen földbirtokostól, Józseftől elszökik felesége, Felícia, és magával viszi a bárányait is, hogy velük kezdjen egy másik tanyán új életet. József több szekerével és szolgálóival együtt az asszony nyomába ered, az asszony út közben találkozik Miksával, a szegény napszámossal. Együtt menekülnek Józsefék elől szekerükön a magyar Alföldön, szerencséjükre útjukba kerül egy forgószél, amin ők ökrös szekerükkel átjutnak, üldözőiket viszont elakasztja. Út közben sok furcsa figurával találkoznak, és hozzájuk csapódik József egyik csalódott pribékje is.


Végül elérnek a szomszédos vármegyébe, ahol Miksa úgy dönt, jobb lesz, ha visszafordulnak, megelőzik Józseféket és elfoglalják a birtokot, ezzel legyőzhetik a földesurat. Meg is fordulnak, de út közben mégis beéri őket József a pribékjeivel. Verekedés kezdődik, melynek során Miksa megöli Józsefet, végül a gazda holttestével együtt visszatérnek a birtokra. A jobbágyok hálásan fogadják őket, a holttestet elrejtik a csendőrök elől, és Felícia átveszi a birtok igazgatását.

2017. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most ez mire volt jó? Azt látjuk, hogy jó a fantáziád, előző, de azért akkor is....

Kérdező, olvasd el a novellát, ha jót akarsz!

2017. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
még be is linkeltem.
2017. dec. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Azért én megnéztem volna a tanár arcát, ha a kérdező bemásolta volna a 3.# válaszát!

Egyébként meg is érdemelné a megszívatást a kérdező,itt nyafog, de pár oldalt nem bír elolvasni.

2017. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
:D kiváncsi vagyok bemásolta-e :D
2017. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!