Ez egy órai munka:

Pl.: x---> -2x+5

f(x)=-2x+5

eddig ugye ok:)

f(-2)=9

na ide honnan jött a 9?Nem értem a logikát!

F(0)=5

itt honnan jött a 0 és az 5?

-2x+5=3 x=1

-2x+5=0 x=2,5

itt azt értem, hogy hogy jött ki az x értéke, de azt nem hogy hogy került oda az egyenlőség végére a 0 és a 3???

Valaki segítsen, plíííz, mert meg fogok bukni...:(


2010. jún. 2. 19:19
 1/3 Walter_Dornberger ***** válasza:
33%

Értékkészlet:

Amit a függvény felvehet. ezért ez nagyon függ az értelmezési tartománytól. Tehát ha a feladat pl az +E re (pozitív egész) re szűkíti az értelmezési tartományt , akkor nem írom hogy az értékkészlet +V (pozitív valós) hanem ennek megfelelően döntöm el.

1: ha x V , akkor Y is V

a példádban -2*-2 =+4 +5 =9

vagyis a függvény a (-2) helyen = -2*(-2)+5 =9

és igy a függvény a 0 helyen

-2*(0)+5 =5

X értéke nem jött ki, egy függvénynél általában a független változót nevezzük x nek, és a függvény értékét pedig Ynak!

X független változó , ami eleme az értelmezési tartománynak,

Y pedig a függvény értéke, ami eleme az értékkészletnek.

2010. jún. 2. 20:15
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

A függvény értékét egy adott pontban az adott érték behelyettesítésével számolhatod ki.

A példádban:

f(x)=-2x+5

behelyettesítünk -2-t: x=-2

(-2)(-2)+5=9

behelyettesítünk 0-t: x=0

0*(-2)+5=5.

Ennyi.

2010. jún. 2. 20:26
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszike!
2010. jún. 2. 21:10