Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól oldottam-e meg a következő...

Jól oldottam-e meg a következő mértan feladatot?

Figyelt kérdés

A feladat: [link]


Megoldásom: Ha a háromszögek derékszögűek és a másik szögük 60 fok, akkor a legkisebb szög 30 fok. A 30 fokos szöggel szembeni befogó = az átfogó felével, így a háromszögek kis oldalai 5 cm-k. Ebből kiindulva meg akkor a kis négyszög oldalai 5 cm-k (10-5)


[link]


CSak azért kérdezem ,mert lerajzoltam úgy hogy kimértem mindent s kis négyszög oldala még csak 4 cm sem volt...



2018. jan. 3. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ott a hiba, hogy a kis oldalak nem a 10 cm-es átfogókon vannak (mivel azok a külső négyzet oldalai), hanem a másik befogón, tehát abból kellene kivonni az 5-öt. A másik befogó hosszát Pitagorasz tételével tudod kiszámítani.
2018. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
27%

Szia jól oldottad meg a feladatot. A kép csak tájékoztató jellegű es nem pontos. Ne izgulj jó lett


15/L

2018. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van #1-nek.

5 centiméter sehogy sem lehet a belső négyzet oldala. A háromszögek nagyobbik befogói egyenlő hosszúak a rövidebb befogó + belső négyzet összegével. Ezt lehet ugye leolvasni a képről. Vagyis: "nagyobbik befogó"=5cm+"négyzet oldala". Ha 5 centinek veszed a négyzet oldalait, akkor kijön hogy a nagyobbik befogó 10 cm. De ez ugye lehetetlen, mert az átfogó is ennyi. Szóval biztosan kisebb lesz 5cm-nél.

2018. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Számolgassad még, ehhez egy jobb ábra:

[link]

2018. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

#4 vagyok.

Így jobban meglátod, hogy mekkorák az oldalak?

[link]

2018. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!