Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tanuljak meg a leheto...

Hogy tanuljak meg a leheto leggyorsabban 5 oldalt a holnapi nyelvtan dogamra?

Figyelt kérdés
Ma szolt a tanarunk, hogy holnap felelet, es sajnos nem vagyok a magolo tipus, real tagozaton vagyok... hogy tanuljam meg a leheto leggyorsabban azt az 5 oldalt? Valami praktikak?
2018. jan. 3. 19:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%
5 oldal az lóf., kettőt lapozol és már vége is van. Ha egy kicsit is átlátod az anyagot, akkor igazából nem is kell nagyon tanulni, elég ha csak kulcsmondatokat ragadsz ki belőle és azok alapján már össze fogod tudni rakni az anyagot.
2018. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Az a baj, hogy ebbol a tomor 5 oldalbol MINDENT tudni kell, nincsenek kihagyhato reszek benne es igazsag szerint nem is tanultam eddig semmit se ra, max oran probtaltam oda-odafigyelgetni. Na, mindegy, 1 oldalt azt hiszem mar nagyjabol tudok, ha vegul harmast kapok akkor is meglesz a negyesem felevre.
2018. jan. 3. 20:01
 13/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk az érdekelne, hogy nyelvtanból milyen téma lehet az, ami 5 oldalas és annyira nehéz, hogy 19:25 óta csak egyetlen oldalt tudtál megtanulni belőle _nagyjából_.
2018. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17%
Biztos helyesírás😘😂
2018. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Helyesirasbol otos vagyok, meg versenyeken is voltam belole altalanosban😘😂 nyomorek

Ugy fel ora alatt, hogy nem tudom bemagolni azt, ami nem erdekel :) nem ertem miert nem lehet elkepzelni, hogy valaki realos beallitottsagu.

2018. jan. 3. 20:54
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem kifogás kell, eredmény, ha kis eredmény, akkor is. Ahhoz meg ki kell kacsolni a gyk-t :)
2018. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#8: Tudom, csak érzékeltetni akartam hogy nem kéne 5 oldal miatt rinyálni.
2018. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem egyemista' a kérdező. Nekik még nyelvtan doga van, nem zárthelyi. Más teljesítmény kell gimibe, vagy ált. suliba, mint felsőfokú képzésben. Nem lehet összevetni a kettőt. Ált suliban 5 oldal kemény volt, egyetemen 5000 kezdett keménynek számítani. Ezért nincs értelme a saját áldozatunk emlegetésének ebben a kérdésben.


Ha valakinek 1 oldal tanulása okoz gondot, akkor azzal kell foglalkoznia, nem mással (nem más teljesítő képességével, nem a gyk-val, nem a telefonnal, a sorozatokkal, a maszturbálással, az edzéssel, a nyafogással, a kajával, a nőkkel, vagy éppen az állami hatalom megmutatásával). Szerintem meg ez a lényeg.


Vitatkozni órákig tudunk, hogy kinek mi volt a nehéz. De a kérdés az, hogy miként lehet bármilyen anyagot megtanulni. És ha már ennyire belelendültem, leírok két elméletet, ami segített nekem a tanulásban.


Abban talán mindannyian egyet értünk, és talán a kérdező is felfogja, hogy jobban be kell osztani a tanulásra szánt időt az eredmények érdekében. Ezt az időbeosztást kell megtanulni és később ezzel lehet sikereket elérni az iskolán kívül is.

2018. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Első gondolat: nem csak a tanuláskor, hanem minden helyzetben igaz a Zen tanítása:


1: Koncentrálj

(Ha elkezdesz egy dolgot, olyan jól csináld, ahogy csak bírod! Ne multi-taszkolj, mert az ellopja az idődet és megzavar)


2: Tartsd tisztán az elméd

(Ha máson kattog az agyad, nem fogsz tudni boldogulni a dolgoddal)


3: A kezdő elméjével gondolkodj

(Sosem tanultál még eleget, mindig van új dolog, ami kezdő szemszögét kívánja meg.)


4: Kapcsold ki az EGÓdat

(Minőségi munkához nem csak a teljesítmény, de a mások is számára érthetően előadása / rögzítése szükséges. Gyakorold az előadást a környezetedben lévőkön.)


5: Nincs vége a munkának

(Egy nap munka nélkül olyan, mint egy nap élelem nélkül. Mindig legyen következő cél, amit el akarsz érni.)


6. Maradj csöndbe!

(Ha nincs konkrét mondani valód, ne fecsegj.)

<OFF> ebben van mit fejlődnöm <ON>


7. Éberség, Gondoskodás, Tudatosság

(Ha egyedül élsz, egyedül fogsz meghalni, és a Világ megy tovább nélküled is. Dolgozol - ez jó. De pihenni is kell, levegőt venni, élni. Tanuld meg, hogy mi az, ami feltölt téged testileg-lelkileg. Ez lehet egy jó kaja, egy kis testmozgás, vagy egy érdekes kiállítás. Ha nem tudsz kikapcsolódni, nem tudsz dolgozni sem.)


8. Nincs főnök

(Van, aki megmondja mit kell tenned, és kirúghat. De! Senki kedvéért ne dolgozd magad betegre. Tudj nemet mondani olyan esetekben, ami már neked túl sok.)


9. Csinálj valami teljesen mást

(Legyen hobbid! Ami teljesen más, mint az, amivel dolgozol. Meditáció, küzdő sport, horgászás, vitorlázás, falmászás... Ez segít kizökkenni a mindennapi gondolkodásból és más nézőpontokat hoz be az életedbe.)


10. Semmi sem különleges!

A virág gyönyörű, de csak egy virág. Te sem vagy különleges. Ha megcsináltad a munkádat és ott hagyod, senki nem fog megemlékezni rólad. Ha nyersz is egy "érmet", a következő feladat nem lesz könnyebb. Ugyan úgy meg kell majd csinálnod.

2018. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Második gondolat:


Hogyan tanulj otthon (egyéb ötletek)

^^--^^~~^^++^^--^^~~^^++^^--^^~~^^


1. Zárj ki minden zavaró körülményt. (Mobiltelefont, számítógépet, posztert, könyvet, stb…)


2. Próbálj meg jegyzetet készíteni, kiemelni a lényeget. Ez kellően leköti a figyelmedet ahhoz, hogy ne tudj elkalandozni.


3. Ne akard nekifutásból megmászni a Himaláját. Ülj le 10 percet tanulni, aztán tarts szünetet. Aztán ha már tudsz 10 percig koncentrálni, akkor próbálj meg 15 percig tanulni úgy, hogy nem csinálsz mást.


4. Folyamatosan tartsd fejben azt, hogy most tanulsz, figyeld a saját gondolataidat. Az elkalandozás azért veszélyes, mert az ember nem tudja, hogy elkalandozott, esetleg csak 10 perc múlva jön rá, hogy már régen nem azt csinálja amit akart.


5. Tűzz ki célt, mondjuk a tankönyv olvasásában, hogy mennyi idő alatt akarod elolvasni az adott oldalt. Tartsd számon, hogy hol tartasz. Ez is segít koncentrálni.


6. Még egy dolog segíthet. Ha nem csak tanulás közben, de azon kívül is megpróbálsz koncentrációs gyakorlatokat végezni. Pl. 5 percig nézni egy pontot, gyertyalángot.


Még egy dolog: Az otthoni tanulás 3/4-t meg lehet spórolni, ha órán figyelsz, követed az eseményeket, átgondolod a hallottakat, esetleg ami homályos, azzal kapcsolatban kérdéseket teszel fel. Hasznos az is, ha óra előtt vagy az óra elején végigolvasod a múlt óra anyagát, esetleg meglesed a következő anyagot a könyvben. Nem kell végigolvasni, már az is segít, ha csak a bekezdések első mondatait olvasod el. Ezzel már lesz egy előzetes képed arról, hogy mit fogtok tanulni, jóval könnyebb kötni hozzá az elhangzottakat.


Igen, ezt az ember rendszerint szívesen kihagyja, de érdemes elgondolkodni: Mi a jobb? Óra előtt, óra elején 2-3 percet erre szánni, a pad alatti levelezés mellett figyelni az órára is, vagy otthon +1 órát tanulni?



Esetleg ha a gyakorlást nem tartod elégnek, konzultálj. Kérj segítséget vagy egy, a tárgyban sikeres tanulótól, hogy mutasson trükköket, gondolkodási módszereket, hogy ő mi alapján oldja meg a feladatokat (egy piros pöttyösért cserébe). Vagy kérd meg a tanárt órán kívül, hogy bizonyos feladatoknál mutasson neked több megoldást, hogy könnyebben rájöjj a gondolkodásmódra.

Mivel a legtöbb tudományban nem csak egyféle megoldás létezik egy problémára, ezért a bővített látásmóddal könnyebben összeállhat egy kép a megoldások felé.

2018. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!