Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Deriválás differenciálhányadosa?

Deriválás differenciálhányadosa?

Figyelt kérdés

Adott ugye a képlet miszerint Δf(x)=[f(x)-f(x0)]/[x-x0]

Az lenne a kérdésem hogy honnan tudom az x0 értékét?

Maga a függvény így néz ki: f(x)=4x^3-x^2+7x



2018. jan. 6. 17:05
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én még annyit hozzátennék, hogy esetleg kattintgasd végig ezt a diát és szerintem érteni fogod:


[link]


A lényeg az, hogy amit te a kérdésben felírtál azt normál esetben nem kell használni, mert definíció szerint deriválni az véleményem szerint az öntökönszúrás esete (bonyolult és hosszú egyenletek jönnek ki). Szerencsére okos emberek a felírt definícióból levezették különböző típusú függvények deriváltjait és ezeket szabályokba foglalták, pont azért, hogy egy bonyolultabb függvénynél ne kelljen már 10 oldalas levezetéseket felírni, szóval elég nagy mázlink van.

2018. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!