Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni a kémia...

Tudnátok segíteni a kémia házimban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kémia tanárom azt adta fel javítási lehetőségnek hogy írjunk arról hogy milyen kapcsolat van a tibeti magasvasút meg az ammónia között. Odáig eljutottam hogy biztosan felhasználják valahogyan de nem találtam semmit a neten hogy hol. El tudnátok mondani vagy küldenétek linket ahonnan kiírhatnám? Fontos lenne mert kéne a jobb jegy félévkor. Előre is köszönöm☺

2018. jan. 7. 11:59
 1/5 anonim válasza:
Szia Emese😂 miafasz en irtam kulon a tibeti magasvasutrol azt csokolom😂😂😂😂😂
2018. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tibeti magasvasút jeges talajra építették. Ez nyáron megolvadna, ezért a pálya alá beszúrtak csöveket amin keresztül hűtik az altalajt.

[link] :

"A megoldást a „hűtőszekrény” elv jelentette, ami a töltés alatti talaj felolvadását hivatott megakadályozni. A hosszú éveken át végzett kísérletek alapján találtak rá a kínai szakemberek a megfelelő altalajszilárdságot biztosító megoldásra. A pálya mentén látható talajba süllyesztett acélcsövek adják a megoldást. A csövek mintegy öt méter mélyen nyúlnak le a talajfelszín alá. Ezek olyan hűtőanyaggal vannak feltöltve, amely már jóval a jég olvadáspontja alatti hőmérsékleten elpárolog."


Nos ahogy én a kínai mentalitást ismerem, egyszerűen nyomnak alá egy kis ammóniát.


Földgáz mezők vannak a környéken. Az ammóniát Nitrogénből és Hidrogénből állítják elő. N-t a levegőből nyerik a H-t pedig a földgázból. Tehát a közelben olcsón tudják előállítani.

Az okozott környezeti károkkal nem nagyon szoktak foglalkozni... ( Bár a legutolsó Párt kongresszuson már elég komoly határozatok születtek )

2018. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előbb egy kicsit elpoénkodtam, a valóság az, hogy az ipari hűtőgépek hűtőközege az ammónia.


Itt egyetemi szinten leírva, előtanulmányok nélkül nagyon nem érdemes belemerülni,de hűtőgép egyszerű működési ábráját érdemes megnézni:


[link]

2018. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Találtam egy még jobb linket a hűtőgépre :


[link]

2018. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat!☺ Kleo te meg hagyj mert jelenteni foglak😂
2018. jan. 9. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!