Fizika dogaba ez lesz benne. Segitseget szeretnek kerni nagyon fontos. Tudnatok segiteni?


Egyatomos gaz allando nyomason torteno melegitese soran a gaz 200J tagulasi munkat vegzett.

A. mennyivel valtozott meg a gaz belso energiaja

B, Mennyi hot kozoltunk a gazzal?


(Levezetve kellene nekem megkoszonnem a segitseget)



2018. jan. 10. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:

delta E = Q+W


W = -200J (negatív az előjel, mert a gáz végzi a munkát)


másrészt a munkavégzés -p*delta V (mert p végig állandó).


-p * delta V = -200J

p * delta V = 200J


Írjuk fel a belső energia változást:


delta E = f/2 * n * R* delta T (*)


Itt f=3, n és delta T-ről nem tudunk semmit.


A kezdeti és a végállapotra felírhatjuk, hogy:

p*V1 = n*R*T1

p*V2 = n*R*T2


vonjuk ki egynmásból a kettőt:

p*(V2-V1) = n*R*(T2-T1)

p*delta V = n*R*delta T


p*delta V éppen a munka, így a csillagban a jobb oldalra be tudjuk írni, hogy:


delta E = f/2 * W

delta E = 3/2 *200J


Tehát a belső energia változás 300J.

A teljes közölt hő 300+200=500J

2018. jan. 10. 19:08