Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldása ennek a feladat...

Mi a megoldása ennek a feladatnak?

Figyelt kérdés

Két okos, matematikában is jártas logikus, Ödön és Szilárd egy feladaton dolgoznak. Két ismeretlen egész számot, x-et és

y-t kell kitalálniuk, melyekre igaz, hogy 1 < x < y és x+y < 100. Ödön az x+y összeget kapja adatként, Szilárd pedig az

xy szorzatot. A fenti feltételt Ödön és Szilárd tudja.

A következő párbeszéd zajlik közöttük:

Sz: Nem tudom meghatározni a keresett két számot!

Ö: Ezzel tisztában voltam!

Sz: Most már tudom, melyek azok a számok!

Ö: Most már én is tudom!

Melyek az x és y számok?



2018. jan. 13. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egy OKTV feladat. Biztos, hogy nem házi feladatként kaptad. Igaz?
2018. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Sz: Nem tudom meghatározni a keresett két számot!" azt jelenti, hogy a szám nem egyértelműen írható fel két egész szám szorzataként; például a 6 felírható, mivel 2*3=6, de a 12 már nem, mivel 3*4 és 2*6 alakban is megadható.

"Ö: Ezzel tisztában voltam!" Olyan számot kapott összegnek, amely csak olyan számokból rakható ki, amelyeknek szorzata olyan szám, amely nem egyértelmű. Például a 11-es szám ilyen, mivel


2+9 -> 2*9=18, ez felírható 3*6 alakban is

3+8 -> 3*8=24, ez felírható 2*12 alakban is

4+7 -> 4*7=28, ez felírható 2*14 alakban is

5+6 -> 5*6=30, ez felírható 2*15 alakban is


Innen talán sikeül továbblépned.

2018. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Nem, ezt egy fórumon olvastam még kb egy éve. Ott le volt írva a megoldás, de az a bejegyzés nincs már meg. Igazából csak érdekelt, hogyan lehet eljutni a megoldásig.
2018. jan. 13. 18:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: Igen. Most már el tudok indulni. Köszönöm a gyors válaszokat. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan választ kapok, vagy hogy kapok egyáltalán :D
2018. jan. 13. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!