Ez mit jelent angolul?

Figyelt kérdés
Erről a kifejezésről lenne szó: car boot sale

2018. jan. 19. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom
2018. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha jól tudom olyasmi, mint a garázsvásár csak itt autóból árulják a dolgokat. Az autó csomagtartójába rakják az eladó tárgyakat vagy ilyesmi. De ha beírod valamilyen keresőbe és rámész a képekre talán érthetőbb lesz amit írtam. Remélem tudtam segíteni :)
2018. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. jan. 19. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Például amikor út mentén kocsival ott állnak és dinnyét árulnak, na az egy car boot sale.
2018. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
A car bot sale egy speciális zsibvásár itt Angliában. Általában hétvégén megnyitnak egy nagyobb területet, mezőt, stadionparkolót, ahova bárki beállhat a kocsijával, hogy eladja a használt dolgait. Általában 1 font a belépő kocsinként a vevőknek, 7-10 font az eladóknak, de bárki bemehet. Mi évente sokszor megyünk mint vevők, aztán évente egyszer-kétszer mint eladók, ha összegyűlt sok lom. Nem kell semmilyen számla, papír, engedély hozzá. Az árak brutálisan nyomottak, 1 font felett nem nagyon van semmi. A jellemző ár 20 penny vagy 50 penny, azért minden van. Cipők, ruhák, mindenféle elektronikai cucc. Mi sok mindent ott veszünk. Lehet alkudni erősen, senki nem haragszik meg. Persze kitelepülnek hamburgeresek, fánkosok, lehet enni-inni is, igazi jó dzsembori. Egy példa: díszdobozban vettem egy márkás tollat, vele egy apró zseblámpa és egy számológép, valami ajándék lehetett, 5 penny volt. Ha vége a piacnak, sok félét otthagynak az árusok, ami sokadszorra sem kelt el. Azokat ilyenkor ingyen el lehet hozni. Így lett egy 30 ütős golfszettem kocsival, találtam.
2018. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: A leírásod alapján akkor ez olyan, mint nálunk a bolhapiac, nem? Csak ha jól értem, akkor ott belépő is van. :D
2018. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan értetted a leírást. Apró különbség, hogy itt nincs NAV, aki piszkálná az embereket a használt cuccok miatt. Nem kell nyugta, pénztárgép. A magyar bolhapiacokon sajnos rengeteg a nepper, aki próbálja átvágni a dolgozót szar kínai cuccokkal.
2018. jan. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!