Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írjak Szűz Máriáról?

Mit írjak Szűz Máriáról?

Figyelt kérdés

Azt a feladatot kaptam irodalomból, hogy olvassam el a Lukács evangéliumát és le kell írnom egy szereplőnek a szemszögéből, (Mintha én lennék az a szereplő) Jézus Krisztusnak a születését. Bár egy kicsit elvesztem, mert a szereplők csak egy - egy szakaszban vannak benne, nem végig, szóval nem tudom Jézus egész történetét leírni egyetlen szereplő szemszögéből, ha egyszer ott sincs végig. Úgy gondoltam, hogy Szűz Mária szemszögéből írhatnám le, de ha nektek van jobb ötletetek akkor azt is elfogadom, csak kérlek segítsetek! Akik jobban ismerik a bibliát és esetleg tudnának nekem segíteni ebben. Egy oldalt kell írjak.

Aki válaszol, annak előre is nagyon szépen köszönöm, sokat segítene.



2018. jan. 21. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

van egy karácsonyi ének, amelyben ez áll (Izaiás próféta könyvéből jött, Iz 1,3):


"az ökör, a szamár megismeri urát

ember nem ismeri világ megváltóját"


- írd a csacsi szemszögéből, aki önzetlenül, semmit sem várva cserébe melegítette a jászolkában a világ megváltóját


[link]

2018. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Azt írod, csak a születést kell leírnod. Akkor ott volt Mária, József, meg a csacsi. Melyik akarsz lenni? :-)
2018. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Leszek Mária. :)

De akkor az szerintetek jó, ha a születését leírom Mária szemszögéből?

2018. jan. 21. 13:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat, mentek rá a pluszok! :) ;)
2018. jan. 21. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Leírod, hogy egy nap fénylő csillagot láttál az égen, amiről eszedbe jutott egy régen hallott prófécia és tudtad, hogy ez egy hívójel, ezért összepakoltál és még aznap zarándokútra indultál, hogy megtudd az igazságot. És így tovább. Ami nincs leírva az evangéliumban oda kitalálsz valami hihető történetet.
2018. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint aki hallotta valakitől onnantól akinek elmesélték vagy pl egy angyal is elmesélhette volna
2018. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

– Kik vagytok?

– A három Napkeleti Bölcs.

– Miiii?

– A három Napkeleti Bölcs.

– Akkor meg mit akartok itt egy tehénistálló körül hajnali kettőkor!? Szerintem ez nem valami bölcs dolog.

2018. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!