Melyik a nagyobb? -2 vagy -6?

2018. jan. 23. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A -2.
2018. jan. 23. 18:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom...
2018. jan. 23. 18:28
 3/8 A kérdező kommentje:
anyám nem hitt nekem, muszáj volt megkérdeznem. :D bocsi! :D
2018. jan. 23. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Több módon is igazolható;


1. Adjunk hozzá mindkét számhoz 6-ot, akkor a 4 és 0 számokat kapjuk. Ezek közül a 4 a nagyobb, és azzal, hogy hozzáadtunk 6-ot mindkettőhöz, nem fog a köztük fennálló reláció változni.


2. Ha számegyenesen ábrázoltuk a pozitív egész számokat, akkor azt montduk, hogy az a nagyobb, amelyik jobbra van. Ez a negatív számok esetén pontosan ugyanígy működik, és mivel a -2 jobbra van a -6-hoz képest, ezért az a nagyobb.


3. Anyukád melyiknek örülne jobban/mikor lenne több pénze? Ha 2 forint adóssága lenne, vagy ha 6? Na, amelyik a válasz, az a nagyobb.


4. Végül, de nem utolsó sorban, azt is tudjuk, hogy ha a nagyobb számból kivonjuk a kisebbet, akkor az eredmény pozitív lesz (például 8-5=3), viszont fordítva negatív: (5-8=-3). Vonjuk ki a -2-ből a -6-ot: -2-(-6)=-2+6=4, míg fordítva: -6-(-2)=-6+2=-4. Az első esetben kaptunk pozitívat, így ott vontuk ki a kisebb számot.

2018. jan. 23. 19:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

És most már hisz neked? Anyám...

És ha poénból jött volna öt ember aki mind a másikat írja? Mit bizonyít az, ha itt jön egy válasz? Semmit.

2018. jan. 23. 19:43
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem voltam kíváncsi a véleményedre utolsó, tartsd meg magadnak:)

Köszönöm a válaszokat! :D

2018. jan. 23. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most fogjuk fel a számokat egy vektorként! Ez esetben a -6 nagyobb, mint a vektor hossza (aboszulút értéke) "6" egység. Anyádnak mégiscsak igaza volt!
2018. jan. 23. 22:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
*, mert a vektor hossza
2018. jan. 23. 22:58