Tudnátok segíteni a Matek házimban?


Péter biciklivel, Dani pedig rollerral indult el egymás felé a 27,5km-es kerékpárút két végéről. Péter 12km/h-val ,Dani pedig 10km/h -val halad.

a) Hány perc múlva találkoznak?:

b) Mekkora utat tett meg Dani?:

c) Hány km-rel tett meg több utat Péter?:

Segítségeteket előre is köszönöm.



2018. jan. 29. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy találkozzanak, kettőjüknek EGYÜTT ÖSSZESEN 27.5km-t kell megtenniük. Egyszerre indulnak, mindkettőjük ugyanannyi időt bicikliznek le, legyen ez az idő "x". Péter ezidő alatt 12km/h-val, Dani 10km/h-val hajt.


Ebből már felírható az egyenlet:

12x+10x=27.5 (km)

Ezt megoldva megkapod, hány óra múlva találkoznak, ezt átváltod percbe.


Dani x óráig hajtott 10km/h sebességgel, tehát Dani 10*x km utat tett meg.


Kiszámolod, hogy Péter mennyi utat tett meg (12*x km) és kivonod belőle a Dani által megtett utat.

2018. jan. 29. 19:11
 2/6 anonim ***** válasza:

v(sebesség)=s(út)/t(idő)

két oldalról indultak, mennek egymás felé-különböző hosszúságú utat tesznek meg ugyanannyi idő alatt

v=s/t -> t=s/v

Peti v1,s1

Dani v2,s2

s1+s2=27,5 -> mondjuk kifejezem az s1-et:s1=27,5-s2

így írod fel t1=t2

s1/v1=s2/v2

(27,5-s2)/v1=s2/v2-ebben az egyenletben ismered a v1et,v2tőt, ki tudod számolni az s2tőt-ezt azt utat tette meg dani.

Azt hogy mennyivel több utat tett meg peti: 27,5-s2= ennyi utat tett meg peti.Ebből kivonod az s2-tőt és megkapod mennyi utat tettek meg.

hány perc múlva találkoznak: s2/v2 vagy s1/v1 (mostanra már ki van számolva minden)

2018. jan. 29. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és ez sztem nem matek, hanem fizika házi :D
2018. jan. 29. 19:12
 4/6 A kérdező kommentje:
De ez matek egyenlet házi.
2018. jan. 29. 19:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy meg köszönöm a segítséget:)
2018. jan. 29. 19:18
 6/6 HaEv ***** válasza:
Szerintem nem biztos, hogy jó, ha megcsináljuk a háziját... :)
2018. jan. 29. 19:31