Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 10 gombát akarunk kiosztani 4...

10 gombát akarunk kiosztani 4 sünnek. Hányféleképpen lehet?

Figyelt kérdés
Mindegyik sün bármennyit kaphat és nem számít a sorrend. Mind a 10 gombát kiosztjuk

2018. febr. 13. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
a valaszt nem tudom, de muszaj megirnom, mennyire szerensesnek erzem magam, hogy mar soha tobbet nem kell a matematikaval foglalkoznom a kozepsuli elvegzese ota :D koszonom Istenem.
2018. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérlek ilyen offos dolgot ne írj ide, mert akkor azt hiszik mikor tekergetik a kérdéseket, hogy van 1 válasz ami a megoldás lehet. Közben nem mert egy értéktelen információ
2018. febr. 13. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a sünök külön személyiségek, És ugye a gombák egyformák, tehát csak a darabszámok számítanak?

Ha igen, akkor az alábbiak szerint járunk el:

A 10 gombát lerakjuk egymás mellé, majd 3 "válaszfalat" helyezünk el a gombák közé, akár úgy, hogy egy "közben" több is lehet.

Pl. így: GGIGGGIIGGGGG

Egy adott sorrendben álló sünök a sorrend szerint a falak közötti darabszámot kapják: itt 2; 3; 0; 5 darabot.


Vagyis az a kérdés, hogy 10 G betűt és 3 I betűt hányféleképpen rakhatunk sorba:

13!/(10!*3!)=286

2018. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Egy adott sorrendben álló sünök a sorrend szerint a falak közötti darabszámot kapják: itt 2; 3; 0; 5 darabot."


Szerintem ez az eset pont nem teljesíti a feladatot. Ha 4 sün között kell kiosztani a gombát, akkor mindegyik sünnek legalább 1 gombát kapnia kell, hiszen ha az egyik nem kap gombát, akkor valójában csak 3 sün között osztottuk szét a gombákat. A végeredményből szerintem le kellene vonni azokat az esetek, amikor két (vagy több) "I" között nincs legalább egy "G" betű.

2018. febr. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szövegben az van, hogy "Mindegyik sün bármennyit kaphat", ez sztem azt is takarja, hogy 0-t kaphat bármelyik.


Ha nem, akkor annyi van, hogy a 9 "köz" közül valamelyik 3-ba kell tenni egy-egy falat. Ez (9 alatt a 3), ami 84.


Viszont ha az a rész, hogy "nem számít a sorrend", a sünökre vonatkozik, akkor megint más a helyzet. Én a gombákra értettem a fentiekben.

2018. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 5.-nek van igaza.
2018. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!