Egy dobozban 4 Vörös, 4 Kék zseton, két húzást végzünk, visszatevés nélkül; P(K;K)=?

P(V;V)=? 1/8+1/7

P(K, aztán V)=? 1/8

P(V, aztán K)=?

P(egyformákat húzunk)=?

P(különbözőket húzunk)=?

P(lesz közte K)=?

一 b. Egy másik dobozban dobozban 4 Vörös, 4 Kék zseton, két húzást végzünk, visszatevéssel; P(K;K)=?

一 P(V;V)=?

. P(K, aztán V)=?

P(V, aztán K)=?

P(egyformákat húzunk)=?

P(különbözőket húzunk)=?

P(lesz közte K)=?



2018. febr. 14. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:

P(K;K)=(4*3)/(8*7)=12/56

P(V;V)=(4*3)/(8*7)=12/56

P(K-V)=(4*4)/(8*7)=16/56

P(V-K)=(4*4)/(8*7)=16/56

P(egyforma)=P(K;K)+P(V;V)=24/56

P(különböző)=P(K-V)+P(V-K)=32/56

P(van K)=1-P(nincs K)=1-12/56


visszatevéssel:

P(K;K)=(4*4)/(8*8)=16/64

P(V;V)=(4*4)/(8*8)=16/64

P(K-V)=(4*4)/(8*8)=16/64

P(V-K)=(4*4)/(8*8)=16/64

P(egyforma)=P(K;K)+P(V;V)=32/64

P(különböző)=P(K-V)+P(V-K)=32/64

P(van K)=1-P(nincs K)=1-16/64

2018. febr. 15. 01:16