Igaz vagy hamis? Matek

Figyelt kérdés

A paralelogramma átlója mindig tükörtengelye a paralelogrammának.


A paralelogramma átlóinak metszéspontja tükörközéppontja a paralelogrammának.


A páros oldalszámú szabályos sokszög középpontosan szimetrikus.


Minden szabályos sokszög középpontosan szimmetrikus.


Van olyan trapéz amely középpontosan szimetrikus.


Minden paralelogramma tengelyesen szimetrikus.



2018. febr. 12. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
HIIHIH
2018. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1. Hamis. Egy paralelogramma nem feltétlenül tengelyesen szimmetrikus. Minden téglalap paralelogramma, és a téglalapnak csak két szimmetriatengelye van, függőlegesen, és vízszintesen.

2. Igaz. ABCD paraleogrammában K = középpont. Az átlók felezik egymást, szóval AK = KC, BK = KD. A képe C, B képe D, és fordítva.

3.Igaz. Minden csúcsnak van egy párja, amivel egy, a középponton átmenő átlóval van összekötve.

4. Hamis. Például a háromszög semmiképp, mert három csúcs csak akkor mehet át ugyanabba a három csúcsba, ha kettő egymásba megy át, a harmadik pedig önmagába. Ez csak akkor lehetne, ha ezek mind egy egyenesen lennének, de az nem háromszög.

5. Igaz. Például a négyzet. (Van két párhuzamos oldala )

6. Hamis. Már az elsőnél írtam, de még hozzáfűzném, hogy ha a téglalapnál ,,ferdébb", akkor nem lehet se az oldalakra merőlegesen, se azokkal párhozamosan, mert eldeformálódna. Nem tudom, képzeld el!


Ha esetleg kellene indoklás. Ha valamelyik nem érthető, akkor szívesen elmondom máshogy. Ezt eléggé elkapkodtam.

2018. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Amúgy ezt hányadikban adták föl házinak, hogy nem tudod megoldani? Mert nekem ennek néhány része csak idén (8.-ban) volt tananyag, viszont innen nézve elég egyértelmű... (előző vagyok)
2018. febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!