Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell film review-írni?

Hogyan kell film review-írni?

Figyelt kérdés

Angol tz-be kell írni, de nem beszéltük át mit és hogyan.. Ezek a szempontok vannak:

- Basic facts (name of film, actors, genre)

-what the story is about

-what you though of one or two aspects (chacarters, special effect , music, dialogie)

- your overall opinion of the film

Ennyi.. Mivel én nem vagyok egy nagy filmes így valami egyszerut irjatok le legyetek szívesek.. Harry Potter (ezt ismerem a legjobban) , Alkonyat, Titanic



2018. febr. 19. 17:43
 1/8 anonim válasza:

Hát én nem vagyok angolos, de azért megpróbálok segíteni, de még nem csináltam ilyet.

Harry Potter szerintem lehet, és először akkor írd le, hogy Harry Potter és a nemtudommicsodák, mert tudom ennek több filmje is van pl. Harry Potter és a Bölcsek Köve, nem ismerem ezeket a filmeket. >.<

És akkor sorold fel a színészeket és kit alakítanak, és a műfaját, azt hiszem fantasy, adventure jó, ha azt írod, de nem tudom. Aztán új bekezdésbe a synopsis-t írd le vagy plot-ot vagy nem tudom magyarul ennek mi a neve, szóval olyan, mint a mozifilmek trailer irata, mint egy spoilermentes cselekmény. A lényeg szerintem a revieweknél, hogy ne spoilerezd el.

Aztán írj véleményt a karakterekről, az effektekről, CGI, soundtrack, párbeszédek, forgatókönyv, színészi munka...

Aztán az egész véleményedet, hogy pl. Szerintem ez egy korszerű, kiemelkedő műalkotás és ajánlom mindenkinek, aki szereti az xy műfajt és az xy jellegű karaktereket .... ilyesmi. ..

2018. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
De én nem értek a témához, csak a tanácsot adtam, remélem, egy nem laikus ember többet tud segíteni neked.
2018. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tankönyvedben meg a munkafüzetben is van mintaszöveg. A munkafüzetben hátul még egy mintaszöveg magyar nyelvű magyarázatokkal. Ha nem: melyik könyvből tanulsz?
2018. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen megtaláltam időközben mindent, sikeresen megírtam
2018. febr. 19. 19:49
 5/8 A kérdező kommentje:
És kicsit nehezebbnek gondoltam de még élveztem is csinálni
2018. febr. 19. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
IMDb – ott a review.
2018. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, aztán még biztos ötöst is kap rá, nem? Azért a tanár se hülye...
2018. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Nem mondtam, hogy kopipésztelje, csak informálódni, hogy milyen egy szinopszis, milyen szakkifejezéseket használnak a film leírásakor.


Akár még át is fogalmazhatja az ott olvasott szöveget.

2018. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!