Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S. HELP ME PLS! A matek...

S. O. S. HELP ME PLS! A matek jegyem múlik ezen! (? )

Figyelt kérdés

Három feladatot kéne megoldani,ha bárki bármelyiket is tudja,kérem szépen írja le a megoldást! Ezer hála lenne mindenkinek,aki hasznos választ tud adni,több fiókból is felpontoznám! ;)

1.feladat

Egy egyenlő szárú háromszög egyik külső szöge 102°. Mekkorák lehetnek a háromszög belső szögei?


2. feladat

Egy háromszög két oldala 6 és 10 cm. Mekkora lehet minimum illetve maximum a harmadik oldal,ha az is egész szám? Miért?


3. feladat

Szögei szerint milyen az a háromszög,amelyben a belső szögek aránya 1 : 2 : 7? írd fel növekvő sorrendben a háromszög oldalait!


Valóban,ezzel egy életet menthetnétek,kérek mindenkit,aki tud segíteni,az segítsen!


2018. febr. 19. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Csalassal is hulye maradsz...
2018. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

78/2

5, 15

3 szög kevés hogy megadjuk a háromszög oldalait

2018. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
2-es, szerintem fuss neki újra az elsőnek és a harmadiknak.
2018. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megköszönném,ha #3 válaszoló nem a másikat kritizálná,illetve ha te annyira jól tudod,akkor segítenél is nekem!
2018. febr. 19. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyenlő szárú háromszög akkor néhány tudnivaló. Az alapon fekvő szögei egyenlőek és persze a szárak hossza is egyenlő. Akkor ha 102° a külső szöge a belső mindenképp 78° mivel a külső és belső szögek összesege 180°. Akkor ha egyenlő szárú két lehetőség van. Vagy egy másik szöge is 78° és a harmadik 22° tehát 78-78-22. (Mert ugye a háromszög belső szögeinek összege 180)

Vagy pedig a 78 a harmadik és a másik kettő egyenlő 102/2 - 51° tehát 51-51-78.


2.

Az alap: a háromszög oldala nem lehet nagyobb vagy egyenlő a másik két oldal összegénél tehát maximum 9cm. Minimum pedig szerintem 5 cm, mivel még 4 centinél is ha össze is ér egy síkban lesz a harmadik oldallal tehát 9-5cm között lesz.


3.

Ha az arányokat nézzük ismét kell hogy 180° a belső szögek aránya. Mivel 1+2+7=10 ezért 10 egység van összesen 180÷10 akkor egy egység 18°. Tehát a szögek így néznek ki 18° 36° 126°.

Ha tehát ez ha megszerkesztenénk akkor egy tompa szögű háromszög lenne.

Ennyi remélem minden jó lesz. De ezeket tanuld meg rendesen mert később nagy szükség lesz rá, tehát egy ilyet a kisujjadból rázzál ki. Én középsuliban most halott lennék ilyenek nélkül tehát pótold be ami kimaradt és ne félj gondolkozni mert ez csak logika + egy pici elmélet. Igyekeztem mindent elmagyarázni ha valami nem tiszta kérdezd meg. Sok sikert :)

2018. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Ja és 5. vagyok hidd el hogy a 3. hatalmas hülyeséget beszél. :D
2018. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis a 2. beszél hülyeséget már meg vagyok zavarodva ne a harmadik válaszolót szóld le, igaza van..
2018. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jajjjj helyesbítek!!! A 2. feladatban tényleg 5 és 15 az elvem jó volt csak belekavarodtam, tehát a két oldal összege 16 cm ennél nem lehet nagyobb vagy egyenlő és min 5 mert 4 centinél feküdnének a 10 centis oldalon, ne haragudj késő van még egy ilyen feladathoz is. Tehát 2.5-15 cm
2018. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!