Egy teherautó tömege négyszer nagyobb, sebessége pedig fele egy másik autóénak. Mit tudunk a lendületükről ?

a)A teherautó lendülete feleakkora, mint az autóé.

b)A teherautó lendülete kétszerese az autónak.

c)A teherautó lendülete négyszerese az autóénak.


Két test tömege és sebessége is egyenlő nagyságú. Lehet-e eltérő a lendületük ?

a)Nem

b)Csak akkor, ha sebességeik iránya eltérő


Ha egy test állandó gyorsulással mozog, akkor a rá ható erők eredője

a)nullától különböző állandó nagyságú erő

b)egyenletesen növekvő erő

c)zérus


Ha egy test sebessége állandó nagyságú és irányú, akkor

a)a rá ható eredője nem nulla

b)a rá ható erők eredője nulla

c)változó nagyságú erő hat rá


Ha egy testre ható erők eredője háromszorosára nő, tömege pedig hatszorosára nő, akkor

a)nem változik a gyorsulása

b)kétszeresére nő a gyorsulása

c)felére csökken a gyorsulása



2018. febr. 28. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

1.

Legyen az autó tömege m, sebessége v. A teherautó tömege 4m, sebessége 1/2 v. A lendület a tömeg és a sebesség szorzata, azaz I = m * v. Innen már fog menni.


2.

A lendület iránymennyiség, iránya azonos a sebesség irányával. Nos?


3.

Newton II. törvénye szerint F = m * a, azaz egy adott test esetében az erő meghatározza a gyorsulást. Nagyobb erő nagyobb, kisebb erő kisebb gyorsulást hoz létre. Nos?


4.

Newton I. törvénye szerint minden test egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, vagy áll, ha a rá ható erők kiegyenlítik egymást (vagy nem hat rá erő). Nos?


5.

Mint fentebb írtam, F = m * a, azaz a = F / m. Innen már kell, hogy menjen.

2018. febr. 28. 16:57
 2/5 A kérdező kommentje:

1. b

2. b

3. b ?

4. b

5. c ?

Valami nem jó... túl sok a b :S

2018. febr. 28. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
A 3. nem jó.
2018. febr. 28. 17:07
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor az A válasz lesz az... szerintem Nagyon köszönöm a nagyon gyors segítséget! ^^
2018. febr. 28. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Az erő legyen veled! :-D
2018. febr. 28. 17:12