Már nem megy a matek?

Figyelt kérdés
Jó tanuló voltam általános iskolában (kitűnő), majd egy erős gimnáziumban 3-4-es.Kb. hatodikos koromig nagyon ment a matek, jártam versenyre is, a fizika is jól ment. Tisztán emlékszem, amikor kaptam egyszer egy 4-est geometriából és se én se a tanár nem értette hogyan. Mondta is, hogy kôv. órán újra írom 5-ösre. Hát aztán az is 4-es lett, de nem volt nagy baj. Viszont onnantól kezdve 4-eseim voltak, majd gimiben tovább romlott 3-as 4-esre. Most az egyetemen szinte szenvedek. Semmit nem értek az egészből és már megutáltam. A fejszámolás se megy, pedig nagyon jól tudtam fejben számolni, nagy számokkal is.. kezdem úgy érezni, hogy egyre hülyébb leszek.. nem tudom mit kelle csinálnom. Újra kellene kezdenem az egészet? (Hozzá teszem a gimiben borzasztó tanárom volt, általánosban pedig nagyon profi)
2018. márc. 13. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezt hívják úgy, hogy kiégés.
2018. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Az egyetem nem általános iskola. Ilyen egyszerű.
2018. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Az egyetemi matematika jellege teljesen más, mint amit a közoktatásban megszoktál. Míg egy versenyen egy összetett feladat túlbonyolítását kell kigubancolni, addig egyetemen rengeteg tananyag van, de egyszerű feladatokkal. Nem versenyfeladatokat kell megoldani, hanem az addig megszerzett eszedet használva kell megérteni az absztraktabb összefüggéseket, nagyon egyszerű példákon. Például nálunk a többváltozós integrálokon bukott a társaság kétharmada, pedig pofonegyszerű. Csak ugye, sok az egymásra épülő anyag, rövid idő alatt. Aki meg lemarad, az ott marad.


Rengeteg oldal van, ami a matematikaoktatással foglalkozik (pl mateking.hu), az segíthet. Bár ha csak arról van szó, hogy azt se érted, hogy miről van szó, akkor a matematikai jelöléseket kellene először rendbe rakni. Magyarul meg kell tanulni matekul beszélni.


Azt meg fontos kiemelni, hogy a matematikus dolga nem a fejszámolás, azért van nálunk számológép.

2018. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem:

Alsóban elég volt odafigyelni és ahogy nehezedett a tananyag, te úgy nem vetted fel a tempót (vagy lehet nem is tanultál).

2018. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!