Valaki fizikában tud segíteni (perdület)?


Ez lenne a feladat:

Az 1 m hosszú (elhanyagolható tömegű) léc közepén egy szöget ütöttek át. A léc egyik végére 1 kg, a másik végére 2 kg tömegű golyót erősítettek. Ez a rendszer a függőleges helyzetű szög mint forgástengely körül másodpercenként 3 radiánnal fordul el egyenletesen. Mennyi a rendszer perdülete?


Nekem 3/4 kg*m^2/s az eredmény sokadjára is, a tankönyv megoldása pedig 2,25 kg*m^2/s.

Ha nem muszáj, nem pötyögöm be a próbálkozásomat. De ha nagyon harapósak vagytok, talán muszáj lesz.

Köszömöm a segítséget.


2018. márc. 16. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

1. hogy számoltad ki a Thetát (tehetetlenségi nyomatékot) és mennyinek adódott:


2. Hogy számítopttad ki a szökgsebességet és mennyinek adódott?


3. MIlyen képletet hazsnáltál a perdületre?

2018. márc. 17. 14:53
 2/3 A kérdező kommentje:

Θ=(1/12)*1m^2*(1kg+2kg)=1/4 kg*m^2

ω=3 1/s

N=Θ*ω=1/4 kg*m^2 * 3 1/s = 3/4 kg*m^2/s

2018. márc. 17. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


r=1/2 mert a léc 1m, ennek a fele a sugár.

m1=1kg

m2=2kg

omega=3


Tehetetlenségi nyomaték:

Teta=(1/2)^2*1+(1/2)^2*2

Teta=1/4+2/4

Teta=3/4 kg*m^2


Perdület:

L=Teta*omega (igazából Teta x omega)

L=3/4*3=9/4

L=2,25kg*m^2/s

2018. márc. 18. 09:39