Tücsök77 kérdése:

Szamár:Ha átvennék a terhedből 100kgot, akkor az enyém 2x olyan nehéz lenne, mint a tied. Öszvér válaszolt:ha én vennék át a te terhedből 100kgot, akkor az én terhem 3x annyi lenne mint a tied. Hány kg teher volt az öszvéren és mennyi a szamáron?

2018. márc. 18. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szamár: X kg

Öszvér: Y kg


Tudjuk, hogy:


X+100=2(Y-100)


Es


3(X-100)=Y+100


Ez egy egyenletrendszer, megoldva az jon ki, hogy X=220 Y=260

2018. márc. 18. 18:09