Sziasztok! Valaki letudná írni ezt a feladatot hogyan oldjam meg? “Egy 2 jegyű szám számjegyeinek összege 11. Ha a számjegyeit felcseréljük, akkor az eredeti szám kétszeresénél 20-al kisebb számot kapunk. Melyik ez a szám?” Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. ápr. 8. 18:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vagy végigpróbálod:

29,38,47,...,83,92 az ilyen számok.


Vagy felírod, hogy

1. számjegy: x

2. számjegy: 11-x

A szám: 10*x+(11-x) = 11+9x


Megcserélt szám: 10*(11-x)+x = 110-9x


Eredeti szám *2 - 20 = új szám


(11+9x)*2-20 = 110-9x


Megoldod kijön az x.

2018. ápr. 8. 19:05