Magyar szóbelin el kell mondani a költők életrajzát?

Figyelt kérdés
Pl. ha olyan tétel van, hogy Arany János balladái. Akkor Arany életét milyen részletességgel kell bemutatni? Sajna a tanárunk nem mondta el, ill. össze-vissza beszélt, egyszer elmondta h kell az önéletrajz is röviden, majd később azt mondta, nehogy elkezdjük mondani az önéletrajzokat..És már totál nemtudom, mit akar majd, mondjam vagy ne :S Persze az nem árt ha megtanulom, de feleslegesen nem szeretnék tanulni, hisz 5 tantárgy van, lenne még mit tanulnom másból is...
2010. jún. 12. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A költőt mindenképp helyezd el időben (a századot lődd be mindenképp) és sorold be munkássága alapján a magyar/világirodalomba. Illetve határozd meg, milyen stílusban alkotott, milyen műfajokat kedvelt. A verseknél pedig az ahhoz kötődő életrajzi elemeket mindenképp említsd meg. Szerintem ezzel nem lőhetsz mellé, ennél több felesleges, de ennyi kell mindenképp:)
2010. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy rövid életrajzot mondtam, és az életéből főleg azt emeltem ki, ami az adott mű keletkezésekor volt, illetve arra hatottt
2010. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
dehogy kell elmondod h mettől meddig élt és a tételre vonatkozó fontosabb életrajzi elemeket mikor került nagykőrösre meddig hol tanított milyen balladákat irt kb ennyi és a balladákról beszélsz,de ugyis lesz egy feladat nem kell az egész tételt elmondani csak ami a feladat lesz
2010. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
aranynak pl kell tudni egyket dolgot az eleterol. meg asszem meg 6 ironak/koltonek. ezt elvileg letisztazta a tanar.
2010. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!