Egyenlet: x^2+y^2-8y+7=0


Mi órán csak olyan egyenleteket csináltunk ahol x^2 y^2 x és y is volt, de itt viszont hiányzik az x-es tag és így nem jön ki a végeredmény nekem.



2018. ápr. 16. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

x^2+(y-4)^2-16+7=0

x^2+(y-4)^2=9

A kör középpontja (0;4) és a sugár 3.

Ha hiányzik az xes tag akkor az első koordináta 0, ha az yos tag hiányzik akkor meg a második 0.

Ha csak x^2 és y^2 van akkor kör középpontja az origó.

2018. ápr. 16. 18:45
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. ápr. 16. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Tipp: ha nagyon zavar, hogy nincs ott, akkor tedd oda:


x^2+0x+y^2-8y+7=0 (értelemszerűen 0-t adtunk hozzá, tehát érdemben nem változott)


Így már meg tudnád oldani?

2018. ápr. 16. 19:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, már sikerült megoldanom, köszönöm!
2018. ápr. 21. 15:57