Hogy jutok el a végeredményig? (Atomfizika)


Sziasztok!

Kaptam egy pár feladatot holnapra fizikából. Ebből 2t nem tudok megoldani sajnos. Már mindent (is) megpróbáltam :D

Ha valaki esetleg jártas az atomfizikában az kérem segítsen. A végeredmény mindkét esetben meg van adva csak nem tudom hogy jutok el addig. :D A feladatok után rakom zárójelbe a megoldásokat.

Az alábbi két feladatról lenne szó:


1.) Becsüljük meg, hogy mekkora az 1 m3 vízben lévő atommagok összes térfogata? Az atommag sugara 10^-14 m nagyságrendű. (10^-4 mm3)


2.)Milyen nagyságrendű lenne annak az anyagnak a folytonos anyageloszlása(sűrűsége), amely olyan lenne mint a He atommagja, amelynek tömege mHe=6.64*10^-27 kg? (10^12 kg/dm3)


A válaszokat előre is köszönöm.



#fizika #atom #atomfizika #atomafizika #fizikatom #nem tom a fizikát
2018. ápr. 16. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

1.) Kémiából tanultuk (te is) hogy 1 mol (6*10^23 db) víz molekula tömege 18g.

- 1m3 víz tömege ~ 1000kg.

Tehát 1000kg = 1000 *1000g= 10^6 g grammban kifejezve.

Ha elvégezzük a: 10^6 g / 18g egyenlő lesz az 1m3 vízben levő molekulák számával.

Ha ezt megszorozzuk a az egy vízmolekulában levő atommagok térfogatával megkapjuk a végeredményt.

Csakhogy ! az atommag sugara van megadva tehát a V=4r^3*pi/3 kell gömb térfogatot kell számolni és megszorozni 3-al mert egy vízmolekulában (H2O) 3db atommag van.

2018. ápr. 17. 14:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Hibáztam !

Ha elvégezzük a: 10^6 g / 18g egyenlő lesz az 1m3 vízben levő molekulák számával.

Itt a mol számot kapjuk tehát ezt még szorozni kell 6*10^23-al.

2018. ápr. 17. 14:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi ! :)
2018. ápr. 17. 20:32