Hogyan kell megoldani ezt az egyenletet?

16a + 132 = t - 6
2018. ápr. 17. 15:59
 1/3 A kérdező kommentje:
végeredmény a tanár szerint 14 xD
2018. ápr. 17. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:
mivel 2 ismeretlen van, így 2 egyenlet kell, hogy meg lehessen oldani.
2018. ápr. 17. 16:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a feladat így hiányos. Két ismeretlen van az egyenletben, mégis hogyan szeretnéd ezt megoldani?


Csak hogy értsd mi itt a probléma:


1. Tegyük fel, hogy a=1, ez esetben 16*1+132 = t-6; innen t=154.

2. Most legyen a=2, ez esetben 16*2+132 = t-6; innen t=170.

[...]


Ennek így végtelen megoldása van, maximum egy függvényen lehetne ábrázolni, hogy milyen "a" érték esetén milyen "t" értéket vesz fel a függvény vagy fordítva.

2018. ápr. 18. 00:34