Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Mekkora lehet annak a teglalapnak a kerülete, melynek egyik oldala 25dm hosszú és az átlók által bezárt szög 42°?

Most én ott tartok, hogy rajzoltam egy teglalapot és az a=25dm. A téglalapot elfeleztem az átlóval és ott kijött 2 derekszogu háromszög. Ott az egyik fok 42 a másik 90. Ez jó?

Keress kérdéseket hasonló témákban: házi, háromszög

2018. ápr. 17. 18:15  Privát üzenet  

A válasz

Rajzold fel a téglalapot és húzd be mindkét átlót.

Így kapsz 4 3szöget mind egyenlőszárú és 2-2 egybevágó.

A csúcsszögeik 42° és 180-42°-osak.

Innen szerintem már menni fog, csak figyelj rá hogy 2 megoldás van.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2018. ápr. 17. 20:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Adott egy szimmetrikus trapéz. Átlója és az alap által bezárt szög 32 fok. Az alapja 12 m hosszú. Ennyi adatból hogyan tudom kiszámolni a területet meg a kerületet?
Egy derékszögű háromszög befogóinak aránya 5:6 az átfogó 122cm hosszú, mekkorák az átfogón a magasságtalppont által levágott szeletek?
Az orgona 200hz-es sípja éppen 85 cm hosszú vajon milyen hosszú lehet a legmélyebb és a legmagasabb hangú síp hossza ha az orgona által hallható hangmagasságokat képes megszólaltatni?
Egy háromszög két oldala 14,6 cm, illetve 8,2 cm hosszú. E két oldal által bezárt szög 54,6°. Mekkora a háromszög területe?
Mekkora lehet annak a téglalapnak a kerülete, amelynek egyik oldala 25 dm hosszú és az átlók által bezárt szög 42fok?
1 kW teljesítményű,6 A áramfelvételű fogyasztóhoz 500 m hosszú,4 mm2 keresztmetszetű 3x10^8 ohm x m fajlagos ellenállású aluminium vezetékpár szállítja az elektromos energiát. Az...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!