Kérlek nézzétek meg hátha. NA?


Számítsd ki a kifejezések helyettesítési értékét a: -3; b = 5

7a - b = ..............-...

2a, (-b) =

d^- 3_



2018. ápr. 22. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A helyettesítési értékes feladatoknak az a lényege, hogy ahol a kifejezésben az van, hogy a, oda -3-at írsz, a b helyére 5-öt.

Tehát 7*(-3)-5=-21-5=-26

2a=2*(-3)=-6

(-b)=-5

b^(-3)=5^(-3)=1/125

2018. ápr. 22. 11:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2018. ápr. 24. 14:11