Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy test a P (2;3) pontból 2s...

Egy test a P (2;3) pontból 2s alatt eljut a Q (3,2m) pontba. Határozza meg az elmozdulást?

Figyelt kérdés
Itt nem csak annyit kell csinálni, hogy veszem a delta x-et a delta y-t. Tehát x2-x1 % 3 - 2 = 1 , y2 - y1 = -1. Majd pitagorász tétel? Tehát elmozdulás=sqrt(1^2+(-1^2))= És akkor az eredmény Gyök2. Ha csak ennyi minek kell a 2s?
2018. máj. 1. 11:26
 1/4 anonim válasza:
Nem kell, tényleg ennyi. Gondolom beugratós, valahol a tankönyv írójának is ki kell élnie a humorérzékét
2018. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Vizsgafeladat, a tanár szüli a fejéből. Nagy része szivatos, engem meg már idegesít. Vicces, hogy a fizikát annyira halál komolyan gondolják, pedig nem fog sose kelleni a munkámhoz kapcsolatban (például a 200-300 definiciót fejből kell vágni és egy névelőt sem hibázhatsz, ha már egy "a" betűt lehagysz áthúzza és azt mondja nem így van...., Volt már régebben olyan, hogy egy fullos bizonyítást leírtam, 15 pontot meg is kaptam volna, véletlenül egy vektor jelet lehagytam az impulzusról, s így áthúzta és azt mondta 0 pont), a szakirányos tárgyakat ami fontos azt meg leszarják az oktatók (például mindent használhatsz vizsgán, net, bármilyen segédlet)
2018. máj. 1. 11:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval 1-2 feladatot itt megszeretnék még osztani. Persze saját megoldásomat leírom, nem várom el másoktól, hogy megcsinálják, csak ránézzenek, hogy esetleg jól csináltam-e vagy sem. Ez már segítség nekem az előrelépéshez.
2018. máj. 1. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Hova jársz és milyen szakra?
2018. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!