Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít a matek feladatok...

Valaki segít a matek feladatokban?

Figyelt kérdés

1. Adja meg a 2x+3y=5 egyenletű egyenes meredekségét!

2. Hány négyjegyű különböző számjegyekből álló tizes számendszerbeli természetes szám képezhető a 2,0,1,8 számjegyekből?

3. A 32 fős osztályból a diákönkorményzat gyűlésére 3 főt delegáltak. Mekkora annak a valószínűsége, hogy az osztály egyetlen Kiss Valéria nevű tanulója a küldöttek között volt, ha sorsolással döntöttek?

4. Tekintsük a következő két halmazt: A=[x|x Eleme Z, -3<=x<5] B=[12 pozitív osztói]

add meg az A halmaz, B halmaz, AmetszetB halmaz, A unió B halmazt!



2018. máj. 1. 17:17
 1/2 anonim válasza:

Az 1. feldatnál. Ha rendezed y-ra az egyenletet akkor x szorzótényezője fogja megadni a meredekséget. y=mx+b alapján

A 2. feladatnál 4 szám=4 rublika, első rubliába 0 nem kerülhet ezért oda 3féle szám mehet, a másodikba is 3 mert oda már mehet a 0 a harmadikba 2 és a negyedikbe 1. Ezeket össze szorzod tehát 3x3x2x1 féle szám azaz 18 féle számot lehet képzeni

A 3. feldatnál nem vagyok biztos de szerintem az összes eset 32 alatt a 3, a kedvező eset pedig 32 alatt a 2. A kedvezőt elosztod az összes esettel és megkapod a valószníűséget.

4. feladat A halmaz: -3,-2,-1,0,1,2,3,4 ; B halmaz:1,2,3,4,6,12 ; A metszet B: 1,2,3,4; A unió B: -3,-2,-1,0,1,2,3,4,6,12

Szerintem ezek a jó megoldások:) Remélem segítettem

2018. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
3.-nál: (31 alatt 2) a kedvező esetek száma, hiszen a Kiss Valérián kívülieket kell nézni.
2018. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!