MuSky kérdése:

Ha az első érték 1 és a 10. pedig 1440 akkor hogy tudom kiszámolni a köztes értékeket arányosan?


erre gondolok:

1 = 1

2 = ?

3 = ?

...

10 = 1440


1440 / 10 = 144 az nem működik mert akkor az 1 az 144 lenne, de nekem az kell, hogy az 1 az 1 legyen.



2018. máj. 4. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1, 1+(1439/9),...
2018. máj. 4. 18:45
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha számtani sorozatot szeretnél, akkor a sorozat tagjai:


a, a+d, a+2d, ... , a+9d


Két dolgot tudsz.

1) az első tag 1, vagyis:

a=1,

2) a 10. tag 1440, vagyis:

1+9d = 1440


Ebből:

d = 1439/9

Ebből már számolhatod a 2-8 tagokat.

Törtszámokat fogsz kapni.

2018. máj. 4. 18:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez számtani sorozat akar lenni?

Elég nyugtalanító számomra, hogy a diferrenciára nem egész szám jön ki.

a1=1

a10=1440


an=a1+(n-1)*d


1440=1+(10-1)*d

1440=1+9d /-1

1439=9d /:9

d=159,89

2018. máj. 4. 18:51
 4/9 anonim ***** válasza:

(1440-1) / 9 = 159 egész és 8/9


Minden köz 19 egész és 8/9


Tehát a

2. 1 + 159 egész és 8/9 = 160 egész és 8/9

3. 160 egész és 8/9 + 159 egész és 8/9 = 320 egész és 7/9

.

.

.

10. 1280 egész és 1/9 + 159 egész és 8/9 = 1440

2018. máj. 4. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Általános esetben legyen n=0,...,N futóindex, és legyen

adva hogy az értékek p(1)=x1 és p(N)=xN.


Ekkor a következő képlet igaz:


p(n)=x1+[(xN-x1)/N]*n



Erről egyébként tipikusan a forciklusok írása jut eszembe, amikor is nem mindegy hány intervallum van, hány csomópont, és ezeket össze kell kapcsolni, plusz a hozzá tartozó diszkrét formulákat...

2018. máj. 5. 12:11
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem ez jött ki:


1 1

2 160

3 320

4 480

5 640

6 800

7 960

8 1120

9 1280

10 1440


akkor ezek szerint ez így helytelen számítás?

2018. máj. 5. 16:02
 7/9 A kérdező kommentje:
bár igaz ez akkor lenne pontos ha az 1. helyen 0 lenne
2018. máj. 5. 16:03
 8/9 A kérdező kommentje:
és emiatt a 4. válaszoló módszerével helyesebb
2018. máj. 5. 16:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit #5-be írtam, azt a képletet kell bemásolni az excel táblázatba.

Leírtam hogyan kell számolni. Ami annak nem felel meg, az rossz, mert másfajta számítási eljárás nem létezik.

2018. máj. 6. 01:40