Ha an=1 an=10 an+1=- (an+an-1) Mi az első 10 tag?

2018. máj. 9. 10:09
 1/2 A kérdező kommentje:

Ha a1=1

a2=10

szabály: an+1=-(an+an-1)

Mi az első 10 tag?

2018. máj. 9. 10:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, és arról van szó, hogy a(n+1) = –(a(n) + a(n–1)), akkor

a3 = –(a2 + a1) = –(10 + 1) = –11.

a4 = –(a3 + a2) = –(–11 + 10) = 1.

a5 = –(a4 + a3) = –(1 + (–11)) = …

(Tessék szépen tovább számolni a10-ig!)

2018. máj. 9. 11:49