Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a (-2;0)ponton és normálvektora (-3;2)2018. máj. 10. 20:55
1/5 anonim válasza:
Ha a normálvektor adott, akkor abból egyből tudod, hogy mi lesz az x és y együtthatója az egyenletben. Akkor már csak a konstans tagot kell kitalálni, az pedig úgy meg, hogy az x helyére beírod a –2-t, az y helyére a 0-t, és kiszámolod, mit kapsz.
2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel az egy mondatoddal többet segítettél mint 3 óra alatt a matektanárom, kösz szépen!
2018. máj. 10. 21:04
4/5 anonim válasza:
Adottak a(a1,a2) és b(b1,b2) vektorok.
Skaláris szorzatuk értéke a1*b1+a1*b2.
Két vektor skaláris szorzata akkor és csak akkor nulla, ha azok merőlegesek egymásra.
A normálvektorod n(A,B), az egyenesed egy pontja P0(x0,y0).
Az egyenesed bármely P pontjára igaz kell legyen, hogy azt a P0 ponttal összekötő vektor merőleges a normálvektorra.
A P0-ból P-be vezető vektor:
P(x,y)-P0(x0,y0)=P0P(x-x0,y-y0)
A merőlegesség akkor és csak akkor állhat fent, ha a skaláris szorzat nulla, tehát:
0 = (x - x0)*A + (y - y0)*B
Esetedben:
0 = (x- (-2))*(-3) + (y - 0)*2
0 = -3x + 2y - 6
5/5 anonim válasza:
A skaláris szorzat értéke a1 * b1 + a2 * b2
Előző voltam. Bocs.