Ezt a mechanika példát valaki megoldaná nekem?

most vesszük középsuliba a mechanikát és őszintén szólva nem igazán értem

2018. máj. 12. 19:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2018. máj. 12. 19:31
 2/11 anonim ***** válasza:

A másodrendű nyomaték additív, ez remélem tiszta. Innentől kezdve nagykör minusz kiskör: (D^4-d^4)*pi/64.


Gondolom a két horony a kérdés, mert arra nincs meg a képlet... Nos azt jó közelítéssel lehet helyettesíteni 20mm x 30 mm téglalappal, ezeket még le kell vonni.


Ezzel a közelítéssel gyakorlatilag kisebb másodrendű nyomatékot fogunk kapni, mint a valóság.

Viszont ez nem baj, mivel pl. hajlítóigénybevétel esetén (tekintve hogy osztóba lesz) a biztonság irányába térünk el.


A pontosabb számításhoz integrálni kell:


I=integrál y^2*dA. Ezzel a kettős integrállal lehet definíció szerint számolni.


De gondolom mivel az oktatás a béka segge alatt van, most már technikumban sem kell integrálni tudni. Régen kellett, de teljesen le van manapság építve az oktatás... Remélem segítettem, lehet nyomni zöld kezet.

2018. máj. 12. 23:08
 3/11 A kérdező kommentje:
huu eléggé kinai volt ez nekem mi eddig támaszokat vettünk meg tartók erre bekapok egy ilyen szorgalmit hogy javítsak az átlagomon ... na minden esetre a nagyrészét értettem viszont a számolást kéne ugye meg csinálnom azt teljes nem értettem hogy ez mit jelent ^
2018. máj. 13. 17:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Excelt használtál már?


Beírod az A1 mezőbe a D átmérőt, mittudomén 40 mm.


De neked a negyedik hatványa kell nem? Beírod =A1^4.


Itt nem lehet ezen a honlapon felső indexet írni, ez a legtriviálisabb megoldás, hogy ^-ot írok. Okés?

2018. máj. 13. 17:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen szakon tanulsz egyébként? Gépészet?
2018. máj. 13. 18:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha van egyébként további kérdés, pl. akár a másodrendű nyomaték számításával, írj nyugodtan, akár privátban is nagyon szívesen segítek.
2018. máj. 13. 18:02
 7/11 A kérdező kommentje:
igen gépésznek tanulok csak eléggé érdekes a mechanika tanárom fél évkor a 28 emberből 14 bukott :P nagyjából értem most köszönöm
2018. máj. 13. 18:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez akkor kb. 11-12. évfolyamban van most? Érettségi után meg lehet továbbmenni technikumi képzésre?

Hogy van ez most?

Bocs az offért, rég volt mikor én jártam technikumba, azóta biztosan változott több minden.

2018. máj. 13. 19:31
 9/11 A kérdező kommentje:
igy van ahogy mondod :)
2018. máj. 13. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:

A második példa egyszerű húzóigénybevétel. Kérted privátban,

oldjam meg.


1. Kiszámolod a keresztmetszetben ébredő feszültséget:


szigma=F/A=9*10^3 kp/(2*6,2 cm^2)=725,8 kp/cm^2.


Tehát mivel szigma_meg=750 kp/cm^2, ezért megfelel húzóigénybevételre.


A rúd megnyúlását a következő képlettel lehet kiszámítani:


delta L= F*L/(A*E) a behelyettesítést rádbízom.


Az átmérő csökkenést pedig úgy kapod, hogy a hosszirányú megnyúlást beszorzod a Poisson-tényezővel.


Érthető?

2018. máj. 20. 17:56
1 2